Esiet sveicināti Mālpilī!
Par Mālpili Kultūra Sports Izglītība Tūrisms Vide Veselība Mālpils kapi
Visas aktualitātes
Kontakti
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Pakalpojumi
SIGULDA AIZRAUJ ID kartes
Pašvaldības iestādes
Mālpils novada domes dokumenti līdz 01.07.2021.
Pašvaldības SIA "Norma K"
P/A "Mālpils sociālais dienests"
Pašvaldības atbalsts daudzbērnu ģimenēm
Atbalsts vistrūcīgākajām personām
Veselības veicināšanas pasākumi
Valsts atbalsts ģimenēm ar bērniem
Nodarbinātību veicinošie pasākumi
Projekti
Iepirkumi
Nekustamie īpašumi, nekustamo īpašumu izsoles
Uzņēmējdarbība
Nevalstiskās organizācijas
Jauniešu aktivitātes
Datu privātuma politika
Informatīvais izdevums „Mālpils Vēstis”
Noderīga informācija
Sludinājumi
Visas aktualitātes
Soli pa solim: kā īpašumā ievilkt elektrību

 

Ja esat iegādājies zemi un gatavojaties būvēt savu sapņu māju vai arī vēl tikai lūkojaties pēc nekustamā īpašuma, iespējams, apsverat domu par jauna elektrības pieslēguma ierīkošanu. Kādu pieslēgumu izvēlēties? Cik laika un naudas būs vajadzīgs? Ar ko sākt? 

#1 Ar ko sākt? Svarīgi priekšdarbi

Noskaidrojiet, vai īpašumā jebkad ir bijusi elektrība.Ja jūsu jaunais īpašums iepriekš ir bijis apdzīvots, iespējams, pieslēgums elektrotīklam ir saglabājies un nepieciešams tikai atjaunot elektrības piegādi. Šādos gadījumos vērsieties ar pieteikumu pie elektrības tirgotāja vai "Sadales tīkla" klientu portālā e-st.lv. Ja elektrotīkls būs tehniskajām prasībām atbilstošs un līgums ar iepriekšējo īpašnieku izbeigts ne senāk kā 30 dienas iepriekš, pēc tirgotāja lūguma "Sadales tīkls" pāris dienu laikā bez maksas pieslēgs skaitītāju un atjaunos elektrības padevi.

Izvēlieties piemērotāko pieslēgumu.Plānojot jaunu elektrības pieslēgumu, izmantojiet mājaslapā sadalestikls.lv pieejamo slodzes aprēķina kalkulatoru un konsultējieties ar sertificētu elektriķi, lai izvērtētu pieslēgumam nepieciešamo slodzi. Izmantojiet arī tarifu aprēķina kalkulatoru un nosakiet gan patēriņa paradumiem piemērotāko sadales sistēmas operatora tarifu, gan arī kopējo prognozējamo ikmēneša maksu par elektrību.

Ņemiet vērā, ka pieprasītā slodze ietekmēs ne tikai jauna pieslēguma ierīkošanas izmaksas, bet arī ikmēneša maksu par patērēto elektrību. Jo precīzāk pieslēguma maksimālā atļautā slodze atbildīs jūsu elektrības patēriņam, jo izdevīgāks būs elektrības pieslēgums.

Izpētiet nosacījumus. Iepazīstieties ar jauna pieslēguma ierīkošanu soli pa solim un saņemiet noderīgus padomus "Sadales tīkla" mājaslapā sadalestikls.lv.

#2 Uzziniet pieslēguma maksu jau iepriekš

Apsverot iespēju iegādāties zemi vai ēku, kurā nav pieslēguma elektrotīklam, ir vērts jau laikus noskaidrot, ar kādām papildu izmaksām vēl būs jārēķinās, lai īpašumu apdzīvotu. Jauna elektrības pieslēguma maksu lielākajai daļai īpašumu varat noskaidrot jebkurā laikā ērti un vienkārši, izmantojot jauna pieslēguma maksas kartimājaslapā sadalestikls.lv.

Kā tiks aprēķināta maksa? Jauniem pieslēgumiem, kuru spriegums nepārsniegs 400 voltus (V), bet atļautā slodze – 100 ampērus (A) un attālums līdz zemsprieguma 0,4 kilovoltu (kV) līnijai būs līdz 50 metriem, maksa par būvdarbiem tiek aprēķināta, balstoties uz ampērmaksu jeb iepriekš noteiktu maksu par vienas slodzes vienības (ampēra) izbūvi, tai pieskaitot fiksētu pieslēgšanas maksu. Ampērmaksu “Sadales tīkls” katru gadu publicē Latvijas Vēstnesī, tā ir spēkā no 1. maija līdz nākamā gada 30. aprīlim. Pašlaik spēkā esošā maksa par vienas slodzes vienības izbūvi ir 77,29 eiro. 50% no aprēķinātās ampērmaksas segs "Sadales tīkls", un tikai atlikušos 50% klients.

Sarežģītākiem pieslēgumiem izbūves maksa tiek noteikta individuāli pēc pakalpojuma pieteikšanas, tostarp gadījumos, kad pieslēguma ierīkošanai ir būtiski ģeogrāfiski šķēršļi (piemēram, ūdenstilpes, autoceļi, dzelzceļa līnijas u.c.).

#3 Kā pieteikt īpašuma pieslēgšanu?

Kad esat pieņēmis lēmumu ķerties pie elektrības ievilkšanas darbiem, piesakiet jauna elektrības pieslēguma ierīkošanu "Sadales tīkla" klientu portālā e-st.lv vai pie sava elektrības tirgotāja.

Vai būs jāpiesaista vēl citi speciālisti?Sertificēta elektriķa palīdzība jums noteikti būs vajadzīga, lai ierīkotu īpašuma iekšējo elektrotīklu – ēku elektroinstalācijas, kā arī to elektrotīkla daļu, kas savienos ēku ar sadalni.

Atsevišķos gadījumos jums būs nepieciešams arī elektrotīkla būvprojekta izstrādātājs jeb projektētājs. Norādi, ka pieslēguma ierīkošanai vajadzīgi būvdarbi, un tehniskās prasības, saņemsiet pēc jauna pieslēguma pieteikšanas. Plašs projektētāju saraksts pieejams Būvniecības informācijas sistēmā (bis.gov.lv). Būvprojekta izstrādi, tāpat kā īpašuma iekšējo elektrotīklu ierīkošanu, būs jāorganizē jums, un šīs izmaksas nav iekļautas "Sadales tīkla" aprēķinātajā pieslēguma maksā.

Kas veiks tehniskos darbus? Par īpašuma iekšējo elektrotīklu atbildīgs būs jūsu izvēlētais sertificētais elektriķis. Sadalni uzstādīs un elektrotīklu no sadalnes līdz kopējam tīklam izbūvēs "Sadales tīkla" konkursa kārtībā atlasīts būvuzņēmējs ar saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu, bet skaitītāju uzstādīs "Sadales tīkla" speciālisti.

Cik laika vajadzēs? Atkarībā no projekta sarežģītības pakāpes, jauna elektrības pieslēguma ierīkošana var aizņemt no dažām dienām līdz vairākiem mēnešiem. Kopējais laiks būs atkarīgs arī no tā, cik ātri tiks izpildīti darbi, kas veicami klientam.

Sekojiet līdzi visiem elektrības pieslēguma ierīkošanas darbiem "Sadales tīkla" klientu portālā e-st.lv. Reģistrējiet arī savu e-pastu un tālruņa numuru, lai ātri un ērti saņemtu aktuālo informāciju. 

 

Vairāk informācijas par "Sadales tīkla" pakalpojumiem meklējiet mājaslapā sadalestikls.lv.

 
 
 

 

© 2007 Autortiesības aizsargātas. Visas tiesības rezervētas. Mālpils pagasta padome.  
Vēsture
Kartes
Simbolika
Kultūras pasākumu plāns
Mālpils kultūras centrs
Izstāžu zāle
Vēsturiskā mantojuma krājums
Latvijas 100gades pasākumi
Bibliotēka
Nodarbības mācību virtuvē
Fotogalerija
Izstāžu hronoloģija
Mālpils novada vidusskola
Mūžizglītība
Pirmsskolas izglītības iestāde "Māllēpīte"
Mālpils Mūzikas un mākslas skola
Sporta darba organizators
Sports bildēs
Sporta komplekss
Naktsmītnes un relaksācijas vietas
Aktīvā atpūta
Apskates vietas
Dabas objekti
Vēsturiskas vietas
SIA "Mālpils Piensaimnieks"
Ģimenes ārstes Jevgenijas Sprūdes prakse
Ģimenes ārstes Janas Borisovas-Litvinovas prakse
Veterinārā ambulance "SAPO"
Ilmas Bicānes zobārstniecības prakse
Siguldas slimnīca
2012.gada sezona
Video "Mālpils 800"
Foto galerijas
Arhīva foto
Barikāžu atceres pasākums 2013.gadā
Barikāžu atceres pasākums 2011.gadā
Video
2020
2019
2021. gada sezona
2020. gada sezona
2019. gada sezona
2018. gada sezona
2017. gada sezona
2016. gada sezona
2015. gada sezona
2014. gada sezona
2013. gada sezona
2012. gada sezona
2011. gada sezona
2010. gada sezona
2009. gada sezona
2008. gada sezona
2007. gada sezona
2006. gada sezona
2005. gada sezona
Baznīcas
Pilskalni
Muižas
Skulmju dzimtās vietas
Karavīru apbedījumi, kauju piemiņas vietas
Politiski represēto piemiņas vietas
Mālpils tēlniecības simpoziju skulptūras
Pieminekļi, piemiņas vietas
Avoti
Dižkoki
Skatu punkti