09.07.2021.
Siguldas Sporta centrā izveidotajā vakcinācijas centrā 12. un 26. jūlijā notiks vakcinācija pret Covid-19. Vakcinācija notiks ar “Johnson&Johnson” vakcīnu “Janssen”, kurai nepieciešama tikai viena deva, kā arī ar “Pfizer/BioNTech” vakcīnu “Comirnaty”. Vakcinācija notiks arī tiem iedzīvotājiem, kuriem jāsaņem 2. deva. Vakcinācijai aicināti pieteikties iedzīvotāji no Krimuldas, Mālpils un Inčukalna, kā arī jaunieši no 12 gadu vecuma.
Vakcināciju Siguldas Sporta centrā veic AS “Veselības centru apvienība” medicīnas personāls pēc uzaicinājuma principa no tīmekļa vietnē www.manavakcina.lv reģistrētiem iedzīvotājiem. Lai nodrošinātu drošu un ērtu vakcināciju, Siguldas Sporta centra telpas ir iekārtotas atbilstoši epidemioloģiskajām prasībām.
Vakcinācija 26. jūlijā būs noslēdzošā vakcinācijas reize Siguldas Sporta centrā, un turpmāk Covid-19 vakcīnu būs iespējams saņemt pie ģimenes ārstiem, kā arī Siguldas slimnīcā.
Papildus tam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija atgādina, ka notiek digitālo Covid-19 sertifikātu izsniegšana, kas ir kā apliecinājums par veikto vakcināciju pret Covid-19, veiktā Covid-19 laboratoriskā testa rezultātu vai Covid-19 pārslimošanas faktu. Savus digitālos Covid-19 sertifikātus iedzīvotāji var apskatīt tīmekļa vietnē www.covid19sertifikats.lv. Iedzīvotājam, pieslēdzoties vietnei ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem, jāpieprasa nepieciešamā sertifikāta izveide. Izveidoto sertifikātu ieteicams saglabāt savā viedierīcē vai izdrukāt papīra formātā. Nepieciešamības gadījumā Covid-19 sertifikātu bez maksas ir iespējams izdrukāt arī jebkurā Siguldas novada bibliotēkā.
Atgādinām, ka Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā, Allažu un Mores pagasta pārvaldē ir iespēja saņemt sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu tām personām, kurām nav iespēju autentificēties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem (internetbanka, eID karte, mobile ID) tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv.
15.04.2021.
Par valsts apmaksāto bērnu vakcināciju pret ērču encefalītu 2021.gadā
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informē, ka katru gadu valsts apmaksātās vakcinācijas pret ērču encefalītu bērniem no viena gada vecuma līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai notiek saskaņā ar Ministru kabineta 2000. gada 26. septembra noteikumu Nr.330 „Vakcinācijas noteikumi” (turpmāk – Noteikumi) 23.11. un 23.12. apakšpunktā noteikto:
23.11. teritorijās, kurās saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģiskās uzraudzības datiem ir visaugstākā saslimstība ar ērču encefalītu (ērču encefalīta endēmiskās teritorijās), ja bērna deklarētā dzīvesvieta ir ērču encefalīta endēmiskajā teritorijā. Vakcināciju plāno un veic ģimenes ārsts, kura pamatprakse ir attiecīgajā teritorijā;
23.12. bāreņus un bez vecāku gādības palikušos bērnus. Vakcināciju plāno un veic ģimenes ārsts. Bērnu aprūpes iestādēs un internātskolās bērnu vakcināciju plāno un organizē attiecīgās iestādes administrācija.
Informējam, ka, veicot epidemioloģiskās uzraudzības datu analīzi par saslimstību ar ērču encefalītu 2016. – 2020. gadā, Centrs ir sagatavojis teritoriju sarakstu valsts apmaksātās bērnu vakcinācijas veikšanai pret ērču encefalītu 2021. gadā ( https://www.spkc.gov.lv/lv/pret-ercu-encefalitu-berniem ). Sakarā ar saslimstības samazināšanos Grobiņas novadā, Ķeguma novadā, Jaunpiebalgas novadā, Baldones novadā, Jaunpils novadā un Neretas novadā 2021. gadā paredzēta tikai valsts apmaksātās vakcinācijas pabeigšana (2. un 3.pote) vai balstvakcinācija bērniem, kuriem tā bija uzsākta iepriekšējos gados.
Lai nodrošinātu Jūsu novadā deklarēto bērnu vakcināciju pret ērču encefalītu, kā arī racionālu valsts iepirktās vakcīnas izmantošanu, lūdzam Jūsu pašvaldību iespēju robežās iesaistīties iedzīvotāju informēšanā par bērnu vakcināciju pret ērču encefalītu, īpaši pievēršot uzmanību riska ģimenēm un ģimenēm, kuras dzīvo attālā novada teritorijā.
2.05.2019.
Veselības ministrija ir uzsākusi kampaņu “Spēks pateikt NĒ!”, lai mazinātu tabakas izstrādājumu un alkohola atkarību izplatību, kā arī motivētu cilvēkus atteikties no atkarību izraisošām vielām. Kampaņas pirmo posmu galvenā mērķauditorija ir tieši jaunieši, tāpēc esam gan devušies izbraucienos uz skolām visā Latvijā, gan aicinājuši jauniešus piedalīties radošo darbu konkursā.
12.03.2019.
04.02.2019.
02.01.2019.
28.09.2018
Ieviešot valsts veselības apdrošināšanu, no 2019. gada 1. janvāra Latvijā valsts apmaksātie medicīnas pakalpojumi tiks iedalīti pamata un pilnā “groza” pakalpojumos.
Pilnā “groza” pakalpojumu klāsts būs pieejams iedzīvotājiem, kuri Latvijā ir sociāli apdrošināti, balstoties uz kādu no šiem statusiem:
• iedzīvotājs ir legālais darba ņēmējs, kurš veic sociālās apdrošināšanas iemaksas vispārējā nodokļu režīmā;
• iedzīvotājs atbilst kādai no 21 sociāli mazaizsargāto iedzīvotāju grupām, kuras apdrošina valsts (bērni; pensionāri, kuri saņem Latvijas Republikas pensiju; Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrējušies bezdarbnieki u.c.);
• iedzīvotājs veic brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas.
Savukārt iedzīvotāji, kuri no 2019. gada 1. janvāra nebūs apdrošināti, būs tiesīgi saņemt medicīnas pakalpojumu pamata "grozu" – neatliekamo medicīnisko palīdzību (Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, slimnīcu uzņemšanas nodaļas, steidzamās medicīniskās palīdzības punkti, slimnīcu stacionāri), ģimenes ārsta sniegto aprūpi, diagnostiskos izmeklējumus, kas veikti ar ģimenes ārsta nosūtījumu, onkoloģijas profilaksi un ārstēšanu, infekcijas slimību ārstēšanu u.c.
Tiešsaistes (online) tests interneta vietnē www.apdrosinaties.lv apdrošināšanas statusa noteikšanai;
Trīs klīnikās valsts uzsāk PET izmeklējuma apmaksu
Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no valsts budžeta līdzekļiem
tiek uzsākta pozitronu emisijas datortomogrāfijas (PET) izmeklējuma apmaksa pacientiem ar noteiktām
onkoloģiskām diagnozēm trīs ārstniecības iestādēs, kas ir noslēgušas līgumu ar
NVD – “RSU Nukleārās medicīnas klīnika”, “Latvijas Jūras medicīnas centrs” un “Medicīnas sabiedrība “ARS”” *.
Tā iekļaušana valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu grozā ir nozīmīgs solis, jo, pielietojot šo
kodolmedicīnas radioloģiskās diagnostikas metodi, ļaundabīgu audzēju var noteikt iespējami precīzi un savlaicīgi.
Valsts apmaksātu PET izmeklējumu veic pacientiem:
krūts vēža gadījumā – distālo metastāžu izslēgšanai ļaundabīgā audzēja III stadijā;
bronhu, plaušu vēža gadījumā – ļaundabīgā audzēja I-III stadijā;
resnās un taisnās zarnas vēža gadījumā – iepriekš diagnosticētu distālu metastāžu novērtēšanai
potenciāli operējamiem pacientiem;
melanomas gadījumā – ļaundabīgā audzēja III vai IV stadijā.
Papildus no 2018. gada 1. septembra plānots paplašināt PET izmeklējuma apmaksas nosacījumus, uzsākot pakalpojuma apmaksu:
· bērniem, ja šādu lēmumu ir pieņēmis bērnu hematoonkologu konsilijs;
· ar hematologu konsilija lēmumu limfoīdo audu ļaundabīgo audzēju un mielomas ekstramedulāras diseminācijas gadījumos.
Pacientu izmeklēšana, tajā skaitā lēmuma pieņemšana par PET izmeklējuma nepieciešamību,
tiek veikta piecās ārstniecības iestādes – Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā,
Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcā, Daugavpils reģionālā slimnīcā,
Liepājas reģionālā slimnīcā un Piejūras slimnīcā. Šo iestāžu ārsti ir tiesīgi izsniegt pacientam nosūtījumu valsts apmaksāta
PET veikšanai ar obligāti noteikto ārstu konsilija lēmumu, kas apliecina izmeklējuma nepieciešamību.
Pakalpojuma saņemšana ir pilnībā apmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem, līdz ar to pacientiem nav jāveic
pacienta iemaksa. Viena izmeklējuma veikšana no valsts budžeta izmaksā 1085,13 eiro. Samaksa par pakalpojuma
sniegšanu ārstniecības iestādēm tiek veikta atbilstoši faktiski veikto izmeklējumu skaitam, kopējā plānotā
valsts budžeta ietvaros, kas ir vairāk nekā 235 tūkst. eiro.
* “Medicīnas sabiedrība “ARS”” pakalpojums tiks sniegts no 2018. gada augusta.