Esiet sveicināti Mālpilī!
Par Mālpili Kultūra Sports Izglītība Tūrisms Vide Veselība Mālpils kapi
Visas aktualitātes
Kontakti
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Pakalpojumi
SIGULDA AIZRAUJ ID kartes
Nevalstiskās organizācijas
Pašvaldības iestādes
Datu privātuma politika
Mālpils pagasta arhivētie materiāli
 Mālpils novada domes dokumenti līdz 01.07.2021.
 Veselības veicināšanas pasākumi
 Projekti (arhīvs)
 Iepirkumi (arhīvs)
 Nekustamie īpašumi, nekustamo īpašumu izsoles
 Uzņēmējdarbība
 Jauniešu aktivitātes
 Informatīvais izdevums „Mālpils Vēstis”
 Noderīga informācija
Mālpilī notiks pavasara gadatirgus; aicina pieteikties tirgotājus
Veselības veicināšanas pasākumi

 09.07.2021.

12. un 26. jūlijā Siguldas Sporta centrā notiks vakcinācija pret Covid-19

 Siguldas Sporta centrā izveidotajā vakcinācijas centrā 12. un 26. jūlijā notiks vakcinācija pret Covid-19. Vakcinācija notiks ar “Johnson&Johnson” vakcīnu “Janssen”, kurai nepieciešama tikai viena deva, kā arī ar “Pfizer/BioNTech” vakcīnu “Comirnaty”. Vakcinācija notiks arī tiem iedzīvotājiem, kuriem jāsaņem 2. deva. Vakcinācijai aicināti pieteikties iedzīvotāji no Krimuldas, Mālpils un Inčukalna, kā arī jaunieši no 12 gadu vecuma.

Vakcināciju Siguldas Sporta centrā veic AS “Veselības centru apvienība” medicīnas personāls pēc uzaicinājuma principa no tīmekļa vietnē www.manavakcina.lv reģistrētiem iedzīvotājiem. Lai nodrošinātu drošu un ērtu vakcināciju, Siguldas Sporta centra telpas ir iekārtotas atbilstoši epidemioloģiskajām prasībām.

Vakcinācija 26. jūlijā būs noslēdzošā vakcinācijas reize Siguldas Sporta centrā, un turpmāk Covid-19 vakcīnu būs iespējams saņemt pie ģimenes ārstiem, kā arī Siguldas slimnīcā.

Papildus tam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija atgādina, ka notiek digitālo Covid-19 sertifikātu izsniegšana, kas ir kā apliecinājums par veikto vakcināciju pret Covid-19, veiktā Covid-19 laboratoriskā testa rezultātu vai Covid-19 pārslimošanas faktu. Savus digitālos Covid-19 sertifikātus iedzīvotāji var apskatīt tīmekļa vietnē www.covid19sertifikats.lv. Iedzīvotājam, pieslēdzoties vietnei ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem, jāpieprasa nepieciešamā sertifikāta izveide. Izveidoto sertifikātu ieteicams saglabāt savā viedierīcē vai izdrukāt papīra formātā. Nepieciešamības gadījumā Covid-19 sertifikātu bez maksas ir iespējams izdrukāt arī jebkurā Siguldas novada bibliotēkā.

Atgādinām, ka Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā, Allažu un Mores pagasta pārvaldē ir iespēja saņemt sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu tām personām, kurām nav iespēju autentificēties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem (internetbanka, eID karte, mobile ID) tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv.


10.05.2021.                                      Informācija medijiem
 
 
Iedzīvotāji ar psihiskās veselības sarežģījumiem var saņemt valsts apmaksātas psihologu  konsultācijas
 
Lai iedzīvotājiem ar psihiskās veselības sarežģījumiem ārstniecības procesā būtu pieejams valsts psiholoģiskais vai psihoterapeitiskais atbalsts, turpmāk ģimenes ārsti pie noteiktiem psihiskās veselības traucējumiem pacientu var nosūtīt uz valsts apmaksātām konsultācijām pie atbilstoša speciālista. 
Veselības ministrs Daniels Pavļuts uzsver: “Psihiskajā veselībā vieglāku traucējumu gadījumā savlaicīgi izmantota profesionāla psiholoģiski-terapeitiskā palīdzība palīdz izvairīties no stāvokļa pasliktināšanās. Lai arī jaunajam pakalpojumam finansējumu valsts piešķīrusi līdz šī gada beigām, jau tagad zinām, ka šis būs viens no ministrijas prioritārajiem pasākumiem, kuram lūgsim finansējumu arī nākamā gada budžetā.”
Jaunais pakalpojums ir pieejamas pacientiem ar depresiju, kā arī noteiktām diagnozēm, lai risinātu ar stresu saistītus traucējumus, neirotiskā spektra traucējumus un ēšanas traucējumus. Vieglāku simptomu gadījumā ģimenes ārsts var izrakstīt nosūtījumu pie klīniskā un veselības psihologa, kognitīvi biheiviorālās terapijas speciālista vai ārsta psihoterapeita. Šim pakalpojumam ģimenes ārstu vajadzībām izstrādāti īpaši ērti lietojami algoritmi, novērtējuma skalas un sagatavoti arī pašpalīdzības materiāli pacientam. 
Kad ģimenes ārsts sagatavojis nosūtījumu, pacients dodas uz Nacionālā veselības dienesta (NVD) interneta vietni, kurā pieejams speciālistu saraksts – atbilstoši ģimenes ārsta nosūtījumā norādītajam, pacients izvēlas speciālistu un sazinās ar viņu par tālāko sadarbības gaitu. Visi speciālisti pacientus gatavi konsultēt arī attālināti kādā no interneta platformām.
Gadījumos, kad simptomi ir nopietnāki, ģimenes ārsts nolemj pacientu nosūtīt pie psihiatra (bērnus – pie bērnu psihiatra). Ja ārstniecības procesā psihiatrs lemj par psihologa vai psihoterapeita iesaistes nepieciešamību, viņš piedāvā iespēju saņemt psihologa konsultācijas savas multidisciplinārā komandas ietvaros (jā šāda iespēja tiek nodrošināta) vai sagatavo nosūtījumu valsts apmaksātu konsultāciju saņemšanai pie kāda no iepriekš minētajiem speciālistiem.
NVD vērš uzmanību, ka minētās konsultācijas tiek sniegtas ārstniecības procesa ietvaros, līdz ar to psiholoģisko un psihoterapeitisko palīdzību sniedz ārsti psihoterapeiti un sertificēti klīniskie un veselības psihologi (ar vai bez tālākizglītību psihoterapijā), kuri ir reģistrēti psihologu reģistrā.
Informācija par speciālistiem, pie kuriem var vērsties konsultāciju saņemšanai, ir pieejama NVD mājaslapas www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Iedzīvotājiem” – “Valsts apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi” – “Psihiskā veselība”. Šobrīd ar NVD līgumus noslēguši vairāk nekā 60 speciālisti, taču NVD norāda, ka ir gatavs pieņemt arī jaunus speciālistu pieteikumus – informācija par pieteikšanos pieejama NVD mājaslapas www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Profesionāļiem” – “Aktualitātes”. 
Kopumā valsts apmaksāta psiholoģiskā un psihoterapeitiskā atbalsta sniegšanai šogad no valsts budžeta līdzekļiem plānoti 1,7 miljoni eiro, paredzot, ka iedzīvotāji varēs saņemt vairāk nekā 70 tūkst. valsts apmaksātas konsultācijas.
 
Informāciju sagatavoja:
Evija Štālberga
Nacionālā veselības dienesta 
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja 
Tālr.: 6 045007; 28383970
 

15.04.2021.

Par valsts apmaksāto bērnu vakcināciju pret ērču encefalītu 2021.gadā

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informē, ka katru gadu valsts apmaksātās vakcinācijas pret ērču encefalītu bērniem no viena gada vecuma līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai notiek saskaņā ar Ministru kabineta 2000. gada 26. septembra noteikumu Nr.330 „Vakcinācijas noteikumi” (turpmāk – Noteikumi) 23.11. un 23.12. apakšpunktā noteikto:

23.11. teritorijās, kurās saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģiskās uzraudzības datiem ir visaugstākā saslimstība ar ērču encefalītu (ērču encefalīta endēmiskās teritorijās), ja bērna deklarētā dzīvesvieta ir ērču encefalīta endēmiskajā teritorijā. Vakcināciju plāno un veic ģimenes ārsts, kura pamatprakse ir attiecīgajā teritorijā;

23.12. bāreņus un bez vecāku gādības palikušos bērnus. Vakcināciju plāno un veic ģimenes ārsts. Bērnu aprūpes iestādēs un internātskolās bērnu vakcināciju plāno un organizē attiecīgās iestādes administrācija.

Informējam, ka, veicot epidemioloģiskās uzraudzības datu analīzi par saslimstību ar ērču encefalītu 2016. – 2020. gadā, Centrs ir sagatavojis teritoriju sarakstu valsts apmaksātās bērnu vakcinācijas veikšanai pret ērču encefalītu 2021. gadā ( https://www.spkc.gov.lv/lv/pret-ercu-encefalitu-berniem ). Sakarā ar saslimstības samazināšanos Grobiņas novadā, Ķeguma novadā, Jaunpiebalgas novadā, Baldones novadā, Jaunpils novadā un Neretas novadā 2021. gadā paredzēta tikai valsts apmaksātās vakcinācijas pabeigšana (2. un 3.pote) vai balstvakcinācija bērniem, kuriem tā bija uzsākta iepriekšējos gados.

Lai nodrošinātu Jūsu novadā deklarēto bērnu vakcināciju pret ērču encefalītu, kā arī racionālu valsts iepirktās vakcīnas izmantošanu, lūdzam Jūsu pašvaldību iespēju robežās iesaistīties iedzīvotāju informēšanā par bērnu vakcināciju pret ērču encefalītu, īpaši pievēršot uzmanību riska ģimenēm un ģimenēm, kuras dzīvo attālā novada teritorijā.


 

2.05.2019.

Veselības ministrija ir uzsākusi kampaņu “Spēks pateikt NĒ!”, lai mazinātu tabakas izstrādājumu un alkohola atkarību izplatību, kā arī motivētu cilvēkus atteikties no atkarību izraisošām vielām. Kampaņas pirmo posmu galvenā mērķauditorija ir tieši jaunieši, tāpēc esam gan devušies izbraucienos uz skolām visā Latvijā, gan aicinājuši jauniešus piedalīties radošo darbu konkursā.

 Tāpat arī kampaņas ietvaros esam izveidojuši vairākas informatīvās filmas, kas atrodamas šeit: http://esparveselibu.lv/filmas/. Filmas “Zinošais NĒ!” un “Jauniešu NĒ!” stāsta par  to, kā atrast spēku, lai pateiktu “Nē” atkarībām. Lai to noskaidrotu, filmas veidotāji gan devušies pie speciālistiem, gan veikuši dažādus interesantus eksperimentus. Tie atrodami filmā “Zinošais NĒ!”. Savukārt filmā “Jauniešu NĒ!” šī tēma aplūkota no jauniešu skatupunkta. 

12.03.2019.

  

 


04.02.2019.

 


02.01.2019.

 


28.09.2018

Ieviešot valsts veselības apdrošināšanu, no 2019. gada 1. janvāra Latvijā valsts apmaksātie medicīnas pakalpojumi tiks iedalīti pamata un pilnā “groza” pakalpojumos.

Pilnā “groza” pakalpojumu klāsts būs pieejams iedzīvotājiem, kuri Latvijā ir sociāli apdrošināti, balstoties uz kādu no šiem statusiem:

• iedzīvotājs ir legālais darba ņēmējs, kurš veic sociālās apdrošināšanas iemaksas vispārējā nodokļu režīmā;
• iedzīvotājs atbilst kādai no 21 sociāli mazaizsargāto iedzīvotāju grupām, kuras apdrošina valsts (bērni; pensionāri, kuri saņem Latvijas Republikas pensiju; Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrējušies bezdarbnieki u.c.);
• iedzīvotājs veic brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas.

Savukārt iedzīvotāji, kuri no 2019. gada 1. janvāra nebūs apdrošināti, būs tiesīgi saņemt medicīnas pakalpojumu pamata "grozu" – neatliekamo medicīnisko palīdzību (Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, slimnīcu uzņemšanas nodaļas, steidzamās medicīniskās palīdzības punkti, slimnīcu stacionāri), ģimenes ārsta sniegto aprūpi, diagnostiskos izmeklējumus, kas veikti ar ģimenes ārsta nosūtījumu, onkoloģijas profilaksi un ārstēšanu, infekcijas slimību ārstēšanu u.c. 

Tiešsaistes (online) tests interneta vietnē www.apdrosinaties.lv apdrošināšanas statusa noteikšanai;


Trīs klīnikās valsts uzsāk PET izmeklējuma apmaksu

 Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no valsts budžeta līdzekļiem

tiek uzsākta pozitronu emisijas datortomogrāfijas (PET) izmeklējuma apmaksa pacientiem ar noteiktām
onkoloģiskām diagnozēm trīs ārstniecības iestādēs, kas ir noslēgušas līgumu ar
NVD – “RSU Nukleārās medicīnas klīnika”, “Latvijas Jūras medicīnas centrs” un “Medicīnas sabiedrība “ARS”” *.

 Tā iekļaušana valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu grozā ir nozīmīgs solis, jo, pielietojot šo
kodolmedicīnas radioloģiskās diagnostikas metodi, ļaundabīgu audzēju var noteikt iespējami precīzi un savlaicīgi.

 Valsts apmaksātu PET izmeklējumu veic pacientiem:

krūts vēža gadījumā – distālo metastāžu izslēgšanai ļaundabīgā audzēja III stadijā;
bronhu, plaušu vēža gadījumā – ļaundabīgā audzēja I-III stadijā;
resnās un taisnās zarnas vēža gadījumā – iepriekš diagnosticētu distālu metastāžu novērtēšanai
potenciāli operējamiem pacientiem;
melanomas gadījumā – ļaundabīgā audzēja III vai IV stadijā.

 Papildus no 2018. gada 1. septembra plānots paplašināt PET izmeklējuma apmaksas nosacījumus, uzsākot pakalpojuma apmaksu:

· bērniem, ja šādu lēmumu ir pieņēmis bērnu hematoonkologu konsilijs;

· ar hematologu konsilija lēmumu limfoīdo audu ļaundabīgo audzēju un mielomas ekstramedulāras diseminācijas gadījumos.

 Pacientu izmeklēšana, tajā skaitā lēmuma pieņemšana par PET izmeklējuma nepieciešamību,
tiek veikta piecās ārstniecības iestādes – Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā,
Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcā, Daugavpils reģionālā slimnīcā,
Liepājas reģionālā slimnīcā un Piejūras slimnīcā. Šo iestāžu ārsti ir tiesīgi izsniegt pacientam nosūtījumu valsts apmaksāta
PET veikšanai ar obligāti noteikto ārstu konsilija lēmumu, kas apliecina izmeklējuma nepieciešamību.

 Pakalpojuma saņemšana ir pilnībā apmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem, līdz ar to pacientiem nav jāveic
pacienta iemaksa. Viena izmeklējuma veikšana no valsts budžeta izmaksā 1085,13 eiro. Samaksa par pakalpojuma
sniegšanu ārstniecības iestādēm tiek veikta atbilstoši faktiski veikto izmeklējumu skaitam, kopējā plānotā
valsts budžeta ietvaros, kas ir vairāk nekā 235 tūkst. eiro.

* “Medicīnas sabiedrība “ARS”” pakalpojums tiks sniegts no 2018. gada augusta.

 

 

  

 

 

 

 

© 2007 Autortiesības aizsargātas. Visas tiesības rezervētas. Mālpils pagasta padome.  
Vēsture
Kartes
Simbolika
Kultūras pasākumu plāns
Mālpils kultūras centrs
Izstāžu zāle
Vēsturiskā mantojuma krājums
Latvijas 100gades pasākumi
Bibliotēka
Nodarbības mācību virtuvē
Fotogalerija
Izstāžu hronoloģija
Mālpils novada vidusskola
Mūžizglītība
Pirmsskolas izglītības iestāde "Māllēpīte"
Mālpils Mūzikas un mākslas skola
Sporta darba organizators
Sports bildēs
Sporta komplekss
Naktsmītnes un relaksācijas vietas
Aktīvā atpūta
Apskates vietas
Dabas objekti
Vēsturiskas vietas
SIA "Mālpils Piensaimnieks"
Ģimenes ārstes Jevgenijas Sprūdes prakse
Ģimenes ārstes Janas Borisovas-Litvinovas prakse
Veterinārā ambulance "SAPO"
Ilmas Bicānes zobārstniecības prakse
Siguldas slimnīca
2012.gada sezona
Video "Mālpils 800"
Foto galerijas
Arhīva foto
Barikāžu atceres pasākums 2013.gadā
Barikāžu atceres pasākums 2011.gadā
Video
2020
2019
2021. gada sezona
2020. gada sezona
2019. gada sezona
2018. gada sezona
2017. gada sezona
2016. gada sezona
2015. gada sezona
2014. gada sezona
2013. gada sezona
2012. gada sezona
2011. gada sezona
2010. gada sezona
2009. gada sezona
2008. gada sezona
2007. gada sezona
2006. gada sezona
2005. gada sezona
Baznīcas
Pilskalni
Muižas
Skulmju dzimtās vietas
Karavīru apbedījumi, kauju piemiņas vietas
Politiski represēto piemiņas vietas
Mālpils tēlniecības simpoziju skulptūras
Pieminekļi, piemiņas vietas
Avoti
Dižkoki
Skatu punkti