Esiet sveicināti Mālpilī!
Par Mālpili Kultūra Sports Izglītība Tūrisms Vide Veselība Mālpils kapi
Visas aktualitātes
Kontakti
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Pakalpojumi
SIGULDA AIZRAUJ ID kartes
Nevalstiskās organizācijas
Pašvaldības iestādes
Datu privātuma politika
Mālpils pagasta arhivētie materiāli
 Mālpils novada domes dokumenti līdz 01.07.2021.
 Veselības veicināšanas pasākumi
 Projekti (arhīvs)
 Iepirkumi (arhīvs)
 Nekustamie īpašumi, nekustamo īpašumu izsoles
 Uzņēmējdarbība
 LIAA Siguldas biznesa inkubators
 Uzņēmumu katalogs zo.lv
 Jauniešu aktivitātes
 Informatīvais izdevums „Mālpils Vēstis”
 Noderīga informācija
Mālpilī notiks pavasara gadatirgus; aicina pieteikties tirgotājus
Uzņēmējdarbība
INFORMĀCIJA PLAŠSAZIŅAS LĪDZEKĻIEM
17.05.2021

Lai padarītu vienkāršāku nodokļa nomaksu mazajiem uzņēmējiem, kā arī atvieglotu nodokļu aprēķināšanu, tiks ieviests vienkāršots nodokļa nomaksas risinājums jeb saimnieciskās darbības ieņēmumu (SDI) konts. Sākotnēji plānotais SDI konta risinājuma ieviešanas termiņš bija 2022. gada 1. janvāris, taču Finanšu ministrija sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), Finanšu nozares asociāciju un kredītiestādēm strādā pie tā, lai SDI konta risinājums būtu pieejams jau no 2021. gada 1. jūlija.

Vienkāršoto nodokļa nomaksas risinājumu varēs izmantot mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji, kuriem nav mikrouzņēmumu nodokļa parādu un kuri kārto grāmatvedības uzskaiti vienkāršā ieraksta sistēmā. SDI kontu nevarēs izmantot mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji – sabiedrības ar ierobežotu atbildību un pievienotās vērtības nodokļa maksātāji, kas mikrouzņēmumu nodokļa režīmu ir tiesīgi izmantot līdz 2021. gada beigām.

Nodokļu maksātājam, kurš izmantos SDI kontu un nodrošinās visu saimnieciskās darbības ieņēmumu ieskaitīšanu vai iemaksāšanu SDI kontā, nodoklis noteiktā apmērā no SDI konta apgrozījuma tiks aprēķināts, ieturēts un ieskaitīts valsts budžetā automātiski bez nodokļu maksātāja iesaistes – to paveiks VID sadarbībā ar kredītiestādēm. Turklāt nodokļu maksātājs, kas izmantos minēto risinājumu, tiks atbrīvots arī no nodokļu un informatīvo deklarāciju sagatavošanas un sniegšanas.


 


INFORMĀCIJA PLAŠSAZIŅAS LĪDZEKĻIEM
14.05.2021

Ārpakalpojumu grāmatvežiem no 2021. gada 1. jūlija Valsts ieņēmumu dienests (VID) sāks izsniegt licences, un vienlaikus tiks izveidots arī ārpakalpojuma grāmatvežu Publiskais reģistrs. Licencēšana ļaus nodrošināt minimālo profesionālās kvalifikācijas līmeni, veicināt konkurenci un uzlabot pakalpojumu kvalitāti.

Licencēšana būs valstiski atzīts mehānisms, kas palīdzēs noskaidrot, kurš no šī pakalpojumu sniedzējiem ir kompetents un uzticams. Vienlaikus jebkura persona varēs tiešsaistē pārliecināties, vai tās izvēlētais pakalpojuma sniedzējs ir saņēmis licenci grāmatvedības ārpakalpojumu sniegšanai.

Lai uzņēmums varētu sniegt ārpakalpojuma grāmatvedības pakalpojumus, būs nepieciešama licence, kas tiks izsniegta, ja uzņēmumā būs atbildīgais grāmatvedis (piemēram, valdes loceklis, darbinieks), kuram ir vismaz trīs gadu pieredze grāmatvedības jomā un vismaz ceturtā līmeņa profesionālā kvalifikācija (koledžas izglītība) grāmatvedības, ekonomikas, vadības vai finanšu jomā.


 
INFORMĀCIJA PLAŠSAZIŅAS LĪDZEKĻIEM
13.05.2021.

Latvijā joprojām tiek turpināti atbalsta pasākumi uzņēmējiem un strādājošajiem Covid-19 situācijā.

Līdz 12. maijam dīkstāves atbalstam un algu subsīdijām izmaksāti jau vairāk nekā 132 miljoni eiro. Savukārt grants apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai piešķirts pēc 22 197 uzņēmēju iesniegumiem vairāk nekā 265 miljonu eiro apmērā.

Ceturtdien, 13. maijā, atbalsta pasākumu nepārtrauktības nodrošināšanai Covid-19 krīzē novirzīti vēl papildu 180,9 miljoni eiro.

Valsts atbalstam apgrozāmo līdzekļu granta veidā uzņēmēji visā Latvijā var pieteikties līdz 2021. gada 15. jūnijam, un to var izlietot no atbalsta piešķiršanas brīža līdz 2021. gada 31. jūlijam. Turpinās arī dīkstāves atbalstu un algu subsīdiju izmaksa, lai palīdzētu saglabāt darbavietas un nodrošināt cilvēkus ar iztikas līdzekļiem.

 

 


22.04.2021.

Skaties plašāk! Lauku attīstības diskusijas šovasar Gulbenes novadā


 

Kā ziņots martā, no 2021. gada 16. līdz 18. jūnijam notiks 5. Latvijas Lauku kopienu parlaments, Stāmerienā pulcējot dalībniekus no visas Latvijas, lai kopīgās diskusijās pārrunātu aktuālo lauku telpā, izzinātu labās prakses un iespējamos risinājumus. Lai pirmie uzzinātu par Lauku Kopienu parlamenta aktualitātēm un pieteiktos norises informācijas saņemšanai, interesenti aicināti doties uz mājas lapu parlaments.laukuforums.lv.

 

Kopienu parlaments tiekas ik pēc diviem gadiem, katru reizi citā Latvijas vietā, kas ar savu piemēru apliecina lauku telpas unikalitāti. Šogad rezolūcija jeb attīstības ceļa karte politikas veidotājiem un lauku kopienām tiks izstrādāta Gulbenes novadā. Vadoties pēc valdības izdotajiem noteikumiem, organizatori tuvāko nedēļu laikā ziņos par pasākuma norises praktisko pusi – klātienē, tiešsaistē, kombinētā vai citā formātā.

 

Gulbenes novads ir viens no zaļākajiem novadiem Latvijā. Šeit ir plašas lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības, vairāk nekā puse teritorijas ir klāta bagātīgiem mežu resursiem, bet pats vērtīgākais resurss ir novada iedzīvotāji. Novadā reģistrēti vairāk nekā 1300 uzņēmumi. Te saražotā produkcija ir pazīstama ne tikai vietējā, bet arī nacionālā un starptautiskā mērogā. Piemēram, ikviens noteikti ir izgaršojis bioloģisko “Ķelmēnu” maizi, tradicionālo Rankas piena Rankas Jāņu sieru un Dimdiņu kāpostus, savukārt visā pasaulē ir iegādājamas SIA “Avoti SWF” masīvkoka mēbeles, kas tiek ražotas un izplatītas veikala “IKEA” tīklā.

 

Gulbenes novada iedzīvotāji ir pierādījums tam, ka arī Latvijas reģionos ir iespējams piepildīt savas ieceres un dzīvot mūsdienīgu un kvalitatīvu dzīvi. Lai tas notiktu, Gulbenes novada pašvaldība ik gadu investē apjomīgus finanšu līdzekļus lauku ielu un ceļu atjaunošanā, kā arī citu infrastruktūras objektu attīstībā. Lai stiprinātu vietējās kopienas un iesaistītu iedzīvotājus lēmumu pieņemšanā, Gulbenes novads ir kļuvis par pirmo pašvaldību Latvijas reģionos, kas īsteno sabiedrības līdzdalības budžetēšanas projektu konkursu.

 

Kopienu parlamenta dalībniekiem būs iespēja izzināt un izbaudīt Gulbenes novada greznāko rotu – Stāmerienu. Šeit atrodas viens no spožākajiem 19. un 20. gs. mijas franču neorenesanses paraugiem Latvijā, Eiropas Romantisma pērle – Stāmerienas pils, kurā ciemojies pat itāļu rakstnieks Džuzepe Tomazi di Lampedūza, pasaulē pazīstamā romāna „Gepards” autors. Stāmerienā esot iecerēta vai pat uzsākta romāna „Gepards” rakstīšana. 2019. gada nogalē pils piedzīvoja savu atdzimšanu, kad Gulbenes novada pašvaldības īstenotā projekta ietvaros tika restaurēta pils fasāde, jumts un logi. Kultūrvēsturiskais mantojums Stāmerienā savienojas ar mūsdienu īstenību un dabu – līdztekus krāšņajai pilij un baznīcai, kas atrodas ezera krastā, Stāmerienu par savu bāzes vietu šobrīd sauc Nacionālo bruņoto spēku Kaujas atbalsta rota, kas izveidota agrākās skolas ēkā.

 

Gulbenes novads domā arī globāli, tādēļ pēdējos gados arvien vairāk tiek pievērsta uzmanība klimata pārmaiņu mazināšanai un efektīvam energoresursu patēriņam. Atbilstoši jaunākajām tendencēm tiek īstenotas iniciatīvas, kas paredz saules enerģijas izmantošanu, uzstādot saules kolektorus un saules paneļus uz pašvaldībai piederošajām ēkām. Tāpat tiek domāts energoefektivitātes jautājumiem, gan izstrādājot Gulbenes novada ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu līdz 2030.gadam, gan izglītojot sabiedrību par šiem jautājumiem, gan uzstādot 4. paaudzes centrālās siltumapgādes sistēmu. Gulbenes novads skatās plašāk!

 

Lauku kopienu parlamenta iniciatori - biedrība “Latvijas Lauku forums” - ir pārliecināti un vēlas spēcināt domu, ka lauki ir dzīvi, stipri, viedi un zaļi: daudzsološa iespēju vide mūsdienīgu risinājumu ieviešanā, tai skaitā lieliska vieta, kuru izvēlēties par savu dzīvesvietu. Latvijas Lauku kopienu parlamentā aicināts piedalīties ikviens, kurš ir gatavs līdzdarboties mūsdienām piemērotas, pievilcīgas un konkurētspējīgas vides veidošanā mazajās pilsētās un lauku reģionos. Vairāk informācijas par Kopienu parlamentu parlaments.laukuforums.lv.

 

 

 

Kontaktinformācija

Artis Krists Mednis, Latvijas Lauku forums

Tālruņa numurs: +371 28855427

E-pasta adrese: artis.mednis@laukuforums.lv

 

 

Latvijas Lauku forums ir nacionāla mēroga organizācija, kas apvieno vairāk nekā 80 organizācijas visos reģionos. LLF misija ir veicināt Latvijas lauku līdzsvarotu attīstību, lai Latvijas lauki kļūtu par vietu, kur dzīvo apmierināti cilvēki, kuri savā dzīves vietā spēj realizēt ekonomiskās un sociālās vajadzības. Vairāk: laukuforums.lv.

 

5. Latvijas Lauku kopienu parlamentu rīko biedrība "Latvijas Lauku forums" sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību un biedrību "SATEKA". Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


 16.04.2021.
 15.04.2021.

Nekļūsti par krāpšanas upuri - pērc neriskējot! Arī šogad krāpšanas gadījumi nav samazinājušies, kad lauksaimniekiem tiek piedāvāts iegādāties traktortehniku, ko viņi nav dzīvē redzējuši.
Valsts policijas kopā ar Valsts tehniskās uzraudzības aģentūru aicina dalīties ar Jūsu novada traktortehnikas īpašnieku ar padomiem virtuāli drošai tehnikas pirkšanai.
Materiālu skatīt pieikumā vai arī VTUA tīmekļa vietnē, sadaļā aktualitātes “Padomi lauksaimnieka īpašuma drošībai” (https://www.vtua.gov.lv/valsts-tehniska-uzraudziba/jaunumi/padomi-lauksaimnieka-ipasuma-drosibai?id=12124) vai sadaļā “Darba un īpašuma drošība” (https://www.vtua.gov.lv/valsts-tehniska-uzraudziba/statiskas-lapas/darba-drosiba?nid=2679#jump).

05.03.2021.


PUTNU GRIPA


Putnu gripa ir akūta, lipīga putnu infekcijas slimība. Galvenie vīrusa pārnesēji un izplatītāji ir savvaļas putni, īpaši ūdensputni.


MĀJPUTNI


Mājputni var inficēties, kontaktējoties ar inficētiem savvaļas putniem, uzņemot vīrusu ar barību vai ūdeni, kā arī uzturoties inficētā (aptraipītā) ārējā vidē. Vīrusu var izplatīt arī ar aptraipītu aprīkojumu, olu kastēm, transportlīdzekļiem, apaviem un apģērbu, pakaišiem, u.c.


Ja kaut viens mājputns Tavā saimniecībā saslims ar putnu gripu, slimības apkarošanas procesā būs jālikvidē un jāiznīcina pilnīgi viss mājputnu ganāmpulks. Ap Tavu saimniecību 3 kilometru rādiusā tiks noteikta aizsardzības zona un 10 kilometru rādiusā - uzraudzības zona. Tas nozīmē, ka visām kaimiņu saimniecībām un uzņēmumiem, kas ietilpst šajā teritorijā, būs ierobežojumi mājputnu un no tiem iegūtu produktu tirdzniecībai un pārvietošanai.


Ja Tavi mājputni (arī tad, ja tas ir tikai viens) nebūs reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā (LDC), Tu nevarēsi saņemt kompensāciju par likvidēto ganāmpulku slimības dēļ.


Ja novēro, ka Tavi mājputni mazāk patērē barību un ūdeni, strauji samazinās olu dējība, tie izskatās savārguši vai pat nobeidzas, nekavējoties ziņo veterinārārstam vai tuvākajai PVD teritoriālajai pārvaldei, lai pēc iespējas ātrāk noteiktu, vai mājputni ir inficējušies ar putnu gipas vīrusu un novērstu iespējamu slimības izplatīšanu.BIODROŠĪBA


Visu gadu, lai pasargātu mājputnus no saslimšanas ar putnu gripu, ievēro biodrošību:


 •  

  ierobežo nepiederošu personu piekļūšanu mājputnu turēšanas vietām;

 •  

  ievēro higiēnas pasākumus, veicot darba pienākumus (mazgā rokas ar ziepēm un karstu ūdeni, dezinficē apavus un rokas);

 •  

  glabā mājputnu barību un pakaišus savvaļas putniem nepieejamās vietās;

 • mājputnu barošanu un dzirdināšanu organizē iekštelpās vai norobežotā teritorijā, nepieļaujot savvaļas putnu piekļūšanu;

 •  

  ziņo praktizējošam veterinārārstam vai PVD par visiem gadījumiem, kad ir aizdomas par mājputnu saslimšanu.


Laikā no2021. gada 26. februāra līdz pastiprinātu biodrošības pasākumu atcelšanai (atkarībā no putnu gripas epidemioloģiskās situācijas Latvijā un tuvākajās kaimiņvalstīs):


 • mājputnus turi slēgtās telpās, novēršot to kontaktu ar savvaļas putniem un dzīvniekiem.

Par slēgtu telpu uzskatāma kūts vai vieglākas konstrukcijas būve ar pamatiem vai bez tiem, kura no augšas un sāniem ir pietiekami labi pasargāta no savvaļas putnu, īpaši ūdensputnu, kā arī citu dzīvnieku piekļūšanas mājputnu turēšanas, dzirdināšanas un barošanas vietai. Tā var būt slēgta nojume vai ar smalku sietu norobežota telpa, ko sedz drošs, ūdensizturīgs jumts;

 • neveic izbraukuma tirdzniecību ar mājputniem un inkubējamām olām;

 • nepiedalies tirgos, izstādēs, skatēs un citos pasākumos ar mājputnu piedalīšanos; to norise ir aizliegta;

 • neizmanto putnu dzirdināšanā virszemes ūdenskrātuvēs iegūtu ūdeni;

 • nodrošini, ka darbiniekiem ir darba vai maiņas apģērbs un apavi (darba vai maiņas apģērbu un apavus lieto tikai mājputnu turēšanas vietā);


Mājputnu turēšanas ierobežojumi, kā arī biodrošības pasākumi attiecas uz pilnīgi visām mājputnu saimniecībām. Arī tādām, kurās tiek turēti tikai viens vai divi mājputni.


PVD aicina ziņot par atrastiem beigtiem savvaļas ūdensputniem vai vairākiem vienkopus (vairāk par 3-5) mirušiem savvaļas putniem, zvanot uz PVD uzticības tālruni - automātisko atbildētāju 67027402 vai informējot tuvāko PVD teritoriālajā pārvaldi.

 


Ar 2021.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk-VTUA) atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu - dosimies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati. Aicinām katru pašvaldību iespēju robežās informēt sava novada traktortehnikas īpašnieku vai lietotāju par valsts funkcijas aktivitāti, veicinot sakārtotu vidi un tiesiskumu.
 
Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona
  var uzzināt par traktortehnikas valsts tehnisko apskati?

09.02.2021.
 


 
 
© 2007 Autortiesības aizsargātas. Visas tiesības rezervētas. Mālpils pagasta padome.  
Vēsture
Kartes
Simbolika
Kultūras pasākumu plāns
Mālpils kultūras centrs
Izstāžu zāle
Vēsturiskā mantojuma krājums
Latvijas 100gades pasākumi
Bibliotēka
Nodarbības mācību virtuvē
Fotogalerija
Izstāžu hronoloģija
Mālpils novada vidusskola
Mūžizglītība
Pirmsskolas izglītības iestāde "Māllēpīte"
Mālpils Mūzikas un mākslas skola
Sporta darba organizators
Sports bildēs
Sporta komplekss
Naktsmītnes un relaksācijas vietas
Aktīvā atpūta
Apskates vietas
Dabas objekti
Vēsturiskas vietas
SIA "Mālpils Piensaimnieks"
Ģimenes ārstes Jevgenijas Sprūdes prakse
Ģimenes ārstes Janas Borisovas-Litvinovas prakse
Veterinārā ambulance "SAPO"
Ilmas Bicānes zobārstniecības prakse
Siguldas slimnīca
2012.gada sezona
Video "Mālpils 800"
Foto galerijas
Arhīva foto
Barikāžu atceres pasākums 2013.gadā
Barikāžu atceres pasākums 2011.gadā
Video
2020
2019
2021. gada sezona
2020. gada sezona
2019. gada sezona
2018. gada sezona
2017. gada sezona
2016. gada sezona
2015. gada sezona
2014. gada sezona
2013. gada sezona
2012. gada sezona
2011. gada sezona
2010. gada sezona
2009. gada sezona
2008. gada sezona
2007. gada sezona
2006. gada sezona
2005. gada sezona
Baznīcas
Pilskalni
Muižas
Skulmju dzimtās vietas
Karavīru apbedījumi, kauju piemiņas vietas
Politiski represēto piemiņas vietas
Mālpils tēlniecības simpoziju skulptūras
Pieminekļi, piemiņas vietas
Avoti
Dižkoki
Skatu punkti