1.sanāksme


Starptautiskā sanāksme Mālpilī
Mālpils novada dome veiksmīgi turpina Erasmus + programmas projekta “Kultūras mantojuma loma un iespējas starppaaudžu izglītībā” (ROCHIL) īstenošanu kopā ar partneriem no Čehijas, Francijas, Polijas un Austrijas.
10.-14.februārī Mālpilī notika projekta starptautiskā sanāksme, kurā piedalījās gan viesu grupas, gan arī vietējie projekta dalībnieki – seniori (projekta darba grupa, kultūras mantojuma pētnieki, ēdienu gatavošanas meistarklašu saimnieces) un Mālpils novada vidusskolas skolēni, kas ir aktīvi iesaistījušies projektā, veicot pētījumus, piedaloties ēdienu gatavošanas un rokdarbu meistarklasēs un šīs sanāksmes laikā veicot arī tulku pienākumus viesu delegācijām.
Pirmo sanāksmes dienu sākām ar komunikatīvajām spēlēm un savstarpējo iepazīšanos. Partneri bija sagatavojuši un vadīja kādu savas valsts raksturīgo iepazīšanās spēli. Pēc tam katras valsts pārstāvji stāstīja par to, ko paveikuši ROCHIL projektā kopš tā uzsākšanas. Varējām ne tikai iepazīt viņu pieredzi, bet arī iegūt interesantas idejas savam turpmākajam darbam. Pēcpusdienā viesi devās uz Maizes māju Priekuļu novadā, kur, pašiem praktiski darbojoties, iepazina gan pīrāgu cepšanas tradīcijas lauku sētā, gan latviešu tautas dziesmas.
Nākamo dienu uzsākām ar Daigas Frīdbergas veidotās izstādes “Ziedi manā albumā” atklāšanu, un pēc tam iesaistījām viesus Māras Klintsones un Gunas Petrevicas vadītājās radošajās darbnīcās, piedāvājot apgūt tradicionālo rokdarbu un keramikas iemaņas. Pēcpusdienā notika teorētiskās mācības par tādām tēmām kā:
- Kultūras mantojuma digitalizācija turpmākai izmantošanai pieaugušo izglītībā.
- Starpnozaru sadarbības pieredze un iespējas.
- Brīvprātīgie pieaugušo izglītībā un sabiedrībā — problēmas un iespējas, partneru pieredze šajā jomā.
- Vietējie un starptautiskie pieaugušo izglītības pasākumi, to novērtēšanas metodes.
Sanāksmes trešajā dienā viesi devās uz PII “Māllēpīte”, lai darbotos kopā ar bērniem četrās grupās, kur audzinātājas bija sagatavojušas dažādus uzdevumus, kā arī lai demonstrētu mazajiem mālpiliešiem savu valstu rotaļas un spēles.
Šo starptautisko sanāksmi bagātināja folkloras kopas “Mālpils” uzstāšanās, kuras laikā mūsu viesi ne tikai iepazina latviešu folkloru, bet arī apguva latvisko deju pamatsoļus.
Noslēgumā novērtējot šo tikšanos un sadarbību ar mūsu projekta dalībniekiem, viesi atzīmēja, ka tās ir bijušas iedvesmojošas, jaunām idejām bagātas dienas skaistā un harmoniskā vidē, kas ļāvušas iepazīt latviešu kultūras mantojumu, sadarbojoties dažādām paaudzēm un pārliecinoties par mālpiliešu atsaucību un viesmīlību.
Projekta darba grupa sirsnīgi pateicas visiem, kas iesaistījās projekta pasākumu sagatavošanā un īstenošanā, veicot mazākus un lielākus darbus un visiem kopumā radot vispozitīvāko iespaidu par mūsu darbu ROCHIL projektā un to, cik veiksmīgi sadarbojas dažādu paaudžu cilvēki un dažāda veida iestādes Mālpils novadā!
Projekta vadītāja Līvija Mukāne
Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība























2.sanāksme Parīzē, Francijā,
3.sanāksme Piotrkow Trybunalski, Polijā,
4.sanāksme Poysdorf, Austrijā
5.sanāksme Prāgā, Čehijā