Esiet sveicināti Mālpilī!
Par Mālpili Kultūra Sports Izglītība Tūrisms Vide Veselība Mālpils kapi
Visas aktualitātes
Kontakti
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Pakalpojumi
SIGULDA AIZRAUJ ID kartes
Nevalstiskās organizācijas
Pašvaldības iestādes
Datu privātuma politika
Mālpils pagasta arhivētie materiāli
 Mālpils novada domes dokumenti līdz 01.07.2021.
 Veselības veicināšanas pasākumi
 Projekti (arhīvs)
 Iepirkumi (arhīvs)
 Nekustamie īpašumi, nekustamo īpašumu izsoles
 Uzņēmējdarbība
 Jauniešu aktivitātes
 Informatīvais izdevums „Mālpils Vēstis”
 Noderīga informācija
Mālpilī notiks pavasara gadatirgus; aicina pieteikties tirgotājus
Jauniešu aktivitātes

 

 


25.10.2019.

 

Seminārs “Maini dzīvi, domā plašāk!”

 Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus un jaunatnes darbā iesaistītos piedalīties bezmaksas informatīvā seminārā “Maini dzīvi, domā plašāk!”, kas norisināsies 30. oktobrī Mālpilī, no plkst. 13:00 līdz plkst. 17:00 Mālpils novada vidusskolā (Sporta 1, Mālpilī).

 

 Semināra laikā jaunieši un jaunatnes darbā iesaistītās atbalsta personas uzzinās par programmām “Eiropas Solidaritātes korpuss” un “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu iespējām, kā arī dzirdēs jauniešu stāstus par Eiropas iespēju ieguvumiem un varēs piedalīties brīvrunas meistarklasē.

Idus Abra, semināra iedvesmas persona, ir reperis, daļa no vienīgā repa improvizācijas teātra Latvijā “Brīvrunu Projekts” un kopā ar savu biedru Artūru Jenotu vada podkāstu par latviešu repu “Karsts Karsts”, uzvarējis vairākās frīstaila sacensībās, zināmākās no tām - Ghetto Games “Štuka par Bazaru”. Izdevis divas relīzes, miksteipu “Prelūdija” un mazalbumu “TRIPS EP”. Seminārā Abra dalīsies ar pieredzi, kas iegūta Eiropas Jaunatnes parlamentā un nevalstiskajā organizācijā “Tellus”, kā arī ar citām ārzemju pieredzēm, kas gūtas ceļā un stāstīs kā šis ceļš novedis līdz radošajai darbībai.

Seminārā aicināti piedalīties:

1. Projektu potenciālie īstenotāji: jaunatnes darbinieki, skolotāji, vadītāji, sociālie darbinieki, lēmumu pieņēmēji – paredzētas aktivitātes par projektu veidiem, atbalsta mehānismiem jaunatnes projektu īstenošanai, to ietekmi, labās prakses piemēriem u.c.

2. Jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem – paredzētas atraktīvas aktivitātes, izmantojot neformālās izglītības metodes, pieredzes stāstus un aktīvu darbošanos.

 
Dalībai seminārā aicinām pieteikties tiešsaistē:

http://ejuz.lv/iedvesmamalpils

Eiropas Komisija ir izstrādājusi starptautisku iniciatīvu “Network of Role Models”, kuras mērķis ir iedvesmot jaunieti līdzdarboties, mazināt atstumtību, radikalizāciju, kā arī veicināt sociālu iekļaušanu, aktīvu pilsoniskumu un piederību Eiropas vērtībām, radot vietu nopietnām un nenopietnām sarunām ar iedvesmas personām (Role Models).

Latvijā Eiropas Komisijas izstrādāto iniciatīvu jauniešiem īsteno JSPA. Informācija par plānotajiem pasākumiem un to norises vietām būs pieejama www.jaunatne.gov.lv. 


 

24.09.2019.

 
Kā savu karjeru uzsāka Markus Riva, Ieva Florence, vai Arvis Reiks?
Satiec viņus klātienē un iedvesmojies savai nākotnei

Par ko Tu vēlies kļūt? Kas ir Tavi sapņi? Kāda būs Tava nākotne? Kāda būs Tava karjera? Lai iedvesmotu jauniešus rast atbildes uz šiem jautājumiem,

šo sestdien, 28. septembrī,

norisināsies jau septītais izglītojoši iedvesmojošais seminārs jauniešiem

#PanākumuSkola.

 
Vairāk informāciju par pasākumu meklē #PanākumuSkola Facebook lapā:  https://www.facebook.com/YouthEmpoweredLV/
 
VIDEO:
Kā gūt panākumus karjerā? Atbild jaunieši!  https://www.youtube.com/watch?v=ueYMczERAoI
VIDEO:
Uz pasākumu ielūdz:

 Ieva Florence-Vīksne  https://www.youtube.com/watch?v=kZ_UHlzPzHM

 Markus Riva  https://www.youtube.com/watch?v=8kfLnmGKRYs

 Arvis Reiks https://youtu.be/NShWBW32lYU

 

16.09.2019.


13.06.2019.


08.05.2019.

Darbs vasarā jauniešiem no 15 gadu vecuma - mūsu mājas lapā: NODARBINĀTĪBAS VEICINOŠI PASĀKUMI 


2.05.2019.

Veselības ministrija ir uzsākusi kampaņu “Spēks pateikt NĒ!”, lai mazinātu tabakas izstrādājumu un alkohola atkarību izplatību, kā arī motivētu cilvēkus atteikties no atkarību izraisošām vielām. Kampaņas pirmo posmu galvenā mērķauditorija ir tieši jaunieši, tāpēc esam gan devušies izbraucienos uz skolām visā Latvijā, gan aicinājuši jauniešus piedalīties radošo darbu konkursā.

 Tāpat arī kampaņas ietvaros esam izveidojuši vairākas informatīvās filmas, kas atrodamas šeit: http://esparveselibu.lv/filmas/. Filmas “Zinošais NĒ!” un “Jauniešu NĒ!” stāsta par  to, kā atrast spēku, lai pateiktu “Nē” atkarībām. Lai to noskaidrotu, filmas veidotāji gan devušies pie speciālistiem, gan veikuši dažādus interesantus eksperimentus. Tie atrodami filmā “Zinošais NĒ!”. Savukārt filmā “Jauniešu NĒ!” šī tēma aplūkota no jauniešu skatupunkta. 


 

10.04.2019.

Jau drīz - “Mežs ienāk Jelgavā 2019”

 

Ir sācies pavasaris, tas jūtams gan pilsētās, gan laukos, tāpēc par pavasara tradīciju kļuvušas Meža dienas, ko arī šogad organizē Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte, sadarbojoties ar meža nozares organizācijām un uzņēmumiem, kā ietvaros 17. aprīlī visi aicināti ieskandināt Latvijas Meža dienas un apmeklēt informatīvi izglītojošo pasākumu “Mežs ienāk Jelgavā 2019”.

Šogad par “Mežs ienāk Jelgavā” galveno norises vietu izvēlēta Jelgavas Pasta sala. Plkst. 10.00 ar Zemkopības ministra Kaspara Gerharda, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektores Irinas Pilveres un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa dalību notiks svinīgā pasākuma atklāšana. Visas dienas garumā līdz plkst. 17.00 visi interesenti varēs iepazīties ar meža apsaimniekošanas ciklu – no augsnes sagatavošanas līdz pat koksnes ieguvei un tālākai pārstrādei. Tiks demonstrētas mežistrādes mašīnas, augsnes sagatavošanas frēze, ugunsapsardzības aprīkojums un automašīnas, škeldotājs, malkas skaldītājs, lentzāģis un mazizmēra kokapstrādes iekārtas. Visas dienas garumā notiks dažādu iekārtu un instrumentu paraugdemonstrējumi, kā arī varēs izmēģināt prasmes darbā ar meža mašīnu – harvestera un forvardera – simulatoriem, piedalīties zāģēšanas sacensībās un vērot arboristu veiklību.

“Šī gada pasākuma pamatmērķis ir sniegt iespēju Zemgales reģiona bērniem un jauniešiem kopā ar vecākiem un skolotājiem apmeklēt informatīvi izglītojošo pasākumu “Meža dienas Jelgavā”, lai iepazītu pilnu meža apsaimniekošanas ciklu un tālāko koksnes pārstrādi no baļķa līdz mēbelei. Visas dienas garumā Jelgavas Pasta salā būs interesantas aktivitātes bērniem un skolu jaunatnei, ļaujot iepazīt visu to plašo spektru, ar ko nodarbojas Latvijas Meža nozare, tāpēc īpaši aicinātas pašvaldības un skolas atbalstīt jaunās paaudzes nokļūšanu uz šo pasākumu,” informēja LLU Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis.

Izglītojošos stendos tiks stāstīts par meža atjaunošanu un tā kopšanas nepieciešamību, sortimentu iznākumu no priedes un bērza stumbra, kā arī citām meža gudrībām. Varēs redzēt kā no baļķa top zāģmateriāli un iepazīties ar koka izmantošanas iespējām gan būvniecībā, gan dažādu produktu ražošanā un enerģijas ieguvē. Savukārt bioenerģētikas jomā norisināsies atraktīvi paraugdemonstrējumi ar dažādiem koksnes produktiem.

Šogad pasākuma ietvaros tiks iedibināta jauna tradīcija, kas būs izaicinājums topošajiem kokapstrādes speciālistiem, kuri no koka izgatavos dažādas skulptūras. Vienlaikus pasākuma apmeklētāji varēs apskatīt arī Zemgales reģiona Medību trofeju izstādi, kas līdz 3. maijam atvērta netālu esošajā LLU Meža fakultātē (Akadēmijas ielā 11, Jelgavā).

Esam pārliecināti, ka šī pasākuma laikā apmeklētāji iegūs daudz nozīmīgas informācijas par meža apsaimniekošanu, tās nozīmi meža produktivitātes un vērtības paaugstināšanā, koksnes izmantošanas iespējām sabiedrības labklājības līmeņa nodrošināšanā, kā arī Latvijas valsts un ekonomikas izaugsmē, pārliecinoties, ka meža apsaimniekošana nav tikai koku ciršana, bet pasākumu kopums, kas nodrošina ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un kokrūpniecību Latvijā.

Pasākumu organizē: LLU Meža fakultāte, Jelgavas pilsēta, LVMI “Silava”, aģentūra “Meža pētīšanas stacija”, SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts ”, studentu biedrība “Šalkone”.

Atbalstītāji: Meža attīstības fonds, meža nozares uzņēmumi, www.zemeunvalsts.lv.

Plašākai informācijai:

Linards Sisenis

LLU Meža fakultātes dekāns

Tālr. 22012770

 e-pasts: Linards.Sisenis@llu.lv


 

19.03.2019.

Jaunieši pret smēķēšanu: uzsaukums piedalīties radošajā konkursā ar balvām

 

Kampaņas „Spēks pateikt NĒ!” autori aicina jauniešus veidot radošu turpinājumu frāzei „Paldies, nē! Es labāk izvēlos…” kā atbildi vienaudzim, kurš piedāvā uzsmēķēt. Lai meklētu veselīgas alternatīvas smēķēšanai, Veselības ministrija katru nedēļu labākajiem darbiem piešķirs dāvanu kartes simt eiro vērtībā dažādās sporta un izklaides vietās.

 

„Es nesmēķēju, jo ir daudz interesantākas alternatīvas, ko darīt un kā uzlabot garastāvokli, – kultūras piedzīvojumi, fiziskās aktivitātes, izklaide. Savu adrenalīna un prieka sajūtu daudz labāk varu pacelt ar ceļošanu. Dzelteni zobi, slikta elpa, smirdīgas drēbes – nē, paldies, tas ir mans spēks un lēmums pateikt šīm lietām ,” iedrošina kampaņas „Spēks pateikt NĒ!” vēstnesis Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers. Video: https://youtu.be/7rnTpvqUMDE

Saskaņā ar pētījumiem par smēķēšanas izplatību situācija jauniešu vidū ir kritiska – ikdienā smēķē vidēji katrs trešais jaunietis (34%) un katra piektā jauniete (22%) vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Līdzīga situācija valda Latvijas sabiedrībā kopumā – smēķējošo iedzīvotāju īpatsvars Latvijā 2017. gadā bija piektais augstākais Eiropas Savienībā (32%)

Lai piedalītos radošo darbu konkursā, līdz 12. aprīlim brīvas izvēles formātā - piemēram, komikss, dzejolis, video, foto, zīmējums u.c. - jāsagatavo frāzes „Paldies, nē! Es labāk izvēlos…” turpinājums kā atbilde vienaudzim, kurš piedāvā uzsmēķēt. Darbu iesniegšana norisinās elektroniski – sūtot uz e-pasta adresi konkurss@prae.lv vai kā personīgo ziņu kādā no kampaņas „Spēks pateikt NĒ!” sociālo tīklu draugiem.lv, Facebook un Instagram profiliem. Konkursa noteikumi: http://esparveselibu.lv/aktivitates/izsludinam-radoso-darbu-konkursu/

Katru pirmdienu no 25.marta līdz 15.aprīlim tiks paziņoti četri aizvadītās nedēļas uzvarētāji, kas iegūs vērtīgas balvas savu interešu attīstīšanai un pieredzes pilnveidošanai. Balvu fonds – nedēļas lielās balvas ir dāvanu kartes 100EUR vērtībā no „WOLFTRIKE Drifta Halle”, SIA „Biļešu serviss”, alternatīvo un ekstrēmo sporta veidu centra „The Spot” un tūrisma inventāra veikala „Gandrs”. Katru nedēļu tiks pasniegtas arī veicinošas balvas no kinoteātra „Forum Cinemas”, „Latvijas Pasta”, Rīgas Motormuzeja un Latvijas Dabas muzeja.

 

Kampaņas „Spēks pateikt NĒ!” mērķis ir samazināt tabakas izstrādājumu un alkohola popularitāti un lietošanu jauniešu vidū un sabiedrībā kopumā. Kampaņa tiek īstenota ESF 9.2.4.1. pasākuma „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros. Konkursa nolikums un cita aktuālā informācija par kampaņu atrodama vietnē www.ESparveselibu.lv.

 

Skaties te: video


 

13.12.2018.

                                 

2018.gada 28.novembrī Mālpils novada domes sēdē
apstiprināta
“Mālpils novada jaunatnes politikas attīstības programma 2019.-2025.gadam”

Attīstības programma ir pašvaldības vidēja termiņa attīstības plānošanas dokuments, kurā noteiktas prioritātes un pasākumu kopums mērķu sasniegšanai darbā ar jaunatni. Tajā izvirzītie rīcības virzieni skar tādas jomas kā Nodarbinātība, Līdzdalība, Lietderīga brīvā laika pavadīšana un Veselība.
“Mālpils novada jaunatnes politikas attīstības programma 2019.-2025.gadam” paredz, atbalstot darbu ar jaunatni, uzlabot jauniešu vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kas dzīvo, mācās vai strādā Mālpils novadā dzīves kvalitāti, veicinot viņu iniciatīvas, darba tikumu un patriotismu, līdzdalību lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē.
Darbs pie Attīstības programmas izstrādes sākās 2017.gada nogalē un tā izstrādē aktīvi līdzdarbojās Mālpils novada jaunieši, piedaloties forumā “Esi sadzirdēts”, pasākumā “Kafija ar politiķiem”, “Malpils novada jauniešu aptaujā 2018” un līdzdalības pasākumā “Idejnīca”.

Programma atrodama www.malpils.lv sadaļā “Novada domes dokumenti/Attīstības programmas’.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros".

Informāciju sagatavoja Mālpils novada domes jaunatnes lietu speciāliste Antra Austriņa- Seņkāne 2018.gada 12.decembrī.
  


15.11.2018.

Veiksmīgai saziņai tiešsaistē svarīgi ievērot latviešu valodas pamatlikumus

Mirkļsaziņa WhatsApp un Messenger lietotnēs, komunikācija sociālajos tīklos un forumos – rakstu valoda tiešsaistē kļuvusi nozīmīgāka, kā nekad agrāk. Tomēr 28% Latvijas jauniešu interneta vidē nepievērš uzmanību pareizrakstībai, pieturzīmju lietojumam un gramatikai, liecina aptauja*. Latvijas valsts simtgades priekšvakarā, Samsung Skola nākotnei aicina rūpēties par valodas tīrību, un atgādina, ka veiksmīgai saziņai tiešsaistē svarīgi ievērot latviešu valodas pamatlikumus.

“Patlaban vairums ikdienas sarunu notiek rakstveidā. Samsung Skola nākotnei aptaujas dati rāda, ka 20% Latvijas jauniešu bieži sazinās internetā pat tad, ja konkrētajā brīdī atrodas vienā telpā. Viedtālrunis un dažādas lietotnes ļauj sazināties ātri, vienkārši un netraucējot apkārtējos. Tomēr dati atklāj, ka brīvā, ātrā un neviena nekontrolētā saziņa nereti nozīmē nevērīgāku gramatikas un pieturzīmju lietošanu. Tas, protams, attiecas ne tikai uz jauniešiem, bet arī uz pieaugušajiem,” saka Samsung Skola nākotnei iniciatīvas vadītāja Baltijā Egle Tamelīte.

Aptauja liecina, ka 28% Latvijas jauniešu interneta vidē nepievērš uzmanību pareizrakstībai, pieturzīmju lietojumam un gramatikai, bet 10% atzinuši, ka internetā apzināti veido atšķirīgu komunikācijas stilu. Puse aptaujāto uzskata, ka savas domas digitālajā vidē daudz vieglāk ir paust, izmantojot emocijzīmes, attēlus vai video, nevis rakstot. “Tas, iespējams, izskaidro faktu, ka vairāk nekā 80% atzīst – interneta saziņā gadījušies pārpratumi, sarakste nav saprasta vai ir pārprasta,” piebilst E. Tamelīte. 

“Mūsdienu tehnoloģiskajiem jauninājumiem ir būtiska nozīme valodas attīstībā, un tie paver lieliskas iespējas valodai dažādos virzienos. Latviešu valoda kopš 20.gs. 90. gadiem attīstās ļoti strauji, un lielā mērā to nosaka tieši interneta vides aktualitātes. Šīs straujās pārmaiņas nevajadzētu vērtēt negatīvi, bet gan uztvert kā objektīvu noteiktas komunikācijas vides attīstību. Pateicoties internetam un citiem mirkļsaziņas rīkiem, ir sākusi attīstīties neformālā rakstītā valoda, un līdz ar to parādās savdabīgi rakstības principi, piemēram, īpatnēja vārdu saīsināšana (vnk – ‘vienkārši’, tgd – ‘tagad’, plds – ‘paldies’ u.c.), vārdu rakstība atbilstoši izrunai (pac – ‘pats’, nau – ‘nav’, lācīc – ‘lācītis’ u.c.), burti bez latviešu diakritiskajām zīmēm (meza pile/ mezha piile ‘meža pīle’), lielo burtu un interpunkcijas zīmju izmantošana emociju paušanai ( PATĪK :) ;) ), anglismu pārdaudzums (okay, sorry, come on u.c.) un vēl daudzas citas īpatnības. Šie rakstības jaunievedumi palīdz taupīt laiku, dažkārt palīdz precīzāk izteikt domu, kā arī ļauj rakstītājam justies iederīgākam modernajā pasaulē,” saka Inta Urbanoviča, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas docente.

„Tomēr, modernizējot runāto un rakstīto valodas formu, mēs nedrīkstam ignorēt normas, tradīcijas un ieradumus, kas veido mūsu valodas pamatu. Ja mēs pazaudēsim latviešu valodas fonētiku, grafētiku, gramatiku, tad zudīs arī latviešu valoda un līdz ar to arī tauta. Rakstītā valoda vienmēr ir bijusi konservatīvāka un formālāka par runāto valodu, un tāpēc tieši rakstu formai ir liela nozīme valodas saglabāšanā un uzturēšanā. Mūsdienās personiskās atbildības trūkums internetā rada visatļautību ne tikai viedokļu formulēšanā, bet arī haosu rakstītajā valodā. Tas ir īpaši bīstami publiskajā telpā, jo tur katra uzrakstītā neatbilsme var strauji izplatīties un nomākt sen pieņemtu un izplatītu normu, radot apjukumu valodas lietotājos (piemēram, zina/zin, administrators/administrātors, manis dēļ/dēļ manis u.c.). Un mēs vairs nezinām, kā vajadzētu pareizi rakstīt, jo ikdienā rakstām, kā pagadās... Lai gan valoda mainās, svarīgi atcerēties, ka pareizrakstības un gramatikas likumus rakstu valodā, arī internetā, neviens vēl nav atcēlis, un šie likumi ir nepieciešami, lai nodrošinātu veiksmīgāku saziņu sociālajā vidē – valodas likumi ir domāti, lai sazināties būtu vieglāk, nevis grūtāk,” uzsver I. Urbanoviča.

“Valoda mainās ne tikai tehnoloģiju ietekmē, to veido ikviens ikdienas notikums. Modernās pasaules lielākais izaicinājums valodai ir globalizācijas procesi. Intensīva dažādu kultūru mijiedarbība, dažu valodu dominēšana starptautiskajā saziņā ir globalizācijas procesa iezīmes, kas šodien liek daudz lielāku vērību pievērst tieši dzimtās valodas jautājumiem. Tāpēc svarīgi ir apzināties, ka tas kā tā attīstās ir tieši atkarīgs no mums – kā runājam, rakstām, cik atbildīgi pret to izturamies. Latviešu valoda – tā ir mūsu identitāte, tautas bagātība, stipras nācijas pamats un galvenais vienojošais valsts elements. Tā ir mūsu dzejas, tautasdziesmu un mūsu dziesmu svētku valoda. Lai to koptu, ir jāatceras par ikvienas valodas pamatlikumiem. Latviešu valoda nav iedomājama bez garumzīmēm, mīkstinājumiem un pieturzīmēm, kur tās paredzētas,” saka profesors Kārlis Šadurskis, Izglītības un zinātnes ministrs.

“Mirkļsaziņa kļuvusi par neatņemamu digitālā laikmeta dzīves sastāvdaļu, tomēr jāatceras, ka, tāpat kā klātienes saziņā, arī tiešsaistē jāievēro labas uzvedības normas jeb netiķete, cienot gan saziņas, gan valodas likumus,” saka E. Tamelīte.


Par Samsung Skolu nākotnei

Samsung Skola nākotnei ir “Samsung Electronic Baltics” sociālā iniciatīva, kuras ietvaros jau otro gadu tiek realizēta programma “Skolēna digitālais IQ”. Tā tapusi sadarbībā ar Latvijas digitālās jomas ekspertiem, un programmas mērķis ir veicināt jēgpilnu digitālo tehnoloģiju lietošanu, izmantojot tās ikdienas dzīvē, mācībās un arī nākotnē, uzsākot darba gaitas. Programma www.skolanakotnei.lv bez maksas pieejama ikvienam. Programmas partneri ir Latvijas Drošāka interneta centrs, kustība “Iespējama misija”, Valsts izglītības satura centrs, LR Kultūras ministrija, LR Izglītības un zinātnes ministrija, CERT.LV, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs, Rīgas Skolēnu dome un digitālo risinājumu aģentūra “Cube”.


Plašāk par projektu: 
www.skolanakotnei.lv
Iespēja uzzināt jaunāko: www.facebook.com/samsungskolanakotnei
 

02.10.2018.


   

 

Uzsākta Mālpils novada jaunatnes politikas attīstības programmas 2019.-2025.gadam publiskā apspriešana

Lūdzam iedzīvotājus iesaistīties un izteikt viedokli, savus ierosinājumus Mālpils novada jaunatnes lietu speciālistei Antrai Austriņai - Seņkānei, sūtot uz e-pastu antra.austrina@gmail.com  līdz š.g. 24.oktobrim.

Pārskats par sabiedrības līdzdalības pasākumiem

Mālpils novada jaunatnes politikas attīstības programmas 2019.-2025.gadam visos izstrādes posmos notika sabiedrības un jaunatnes jomas ekspertu iesaistīšana. Tika īstenoti sekojoši līdzdalības pasākumi:

  01.12. un 02.12.2017 notika Mālpils novada Jauniešu forums, kas vienkopus pulcēja 77jauniešus un politikas veidotājus un kas bija veltīts jaunatnes jomas rīcības virzienu definēšanai pašvaldībā;

   Jauniešu aptauja – tika izstrādāta jauniešu aptauja saskaņā ar nozīmīgākajiem rīcības virzieniem. Aptauja tika izplatīta elektroniski 2018.gada janvārī un februārī. Atbildes sniedza 120 dažāda vecuma jaunieši;

  2018.gada vidū tika sagatavoti Vispārējie rādītāji darbam ar jaunatni izvērtēšanai pašvaldībā. Vispārējo rādītāju darbam ar jaunatni izvērtēšanai pašvaldībā sagatavošanai tika piesaistīti jaunatnes jomas eksperti;

   2018.gada 21.februarī notika jaunatnes jomas ekspertu un novada domes deputātu tikšanās, kurā piedalījās 9 domes deputāti un 2 eksperti;

   2018.gada 31.janvārī notika plānošanas dokumenta darbā ar jaunatni pašvaldībā darba grupas tikšanās, kurā piedalījās 9 dalībnieki.

   2018.gada 25. un 26.jūlijā notika jauniešu līdzdalības pasākums “Idejnīca”, kurā tika noteikti mērķi, uzdevumi un sasniedzamie rādītāji saskaņotas jaunatnes politikas plānošanai pašvaldībā, kurā piedalījās 13 jaunieši un 2 eksperti.

 Plānošanas dokuments izstrādāts projekta „Mālpils novada jaunatnes politikas attīstības programma 2019.-2025.gadam izstrāde” ietvarots. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

 

 

 

 

 

© 2007 Autortiesības aizsargātas. Visas tiesības rezervētas. Mālpils pagasta padome.  
Vēsture
Kartes
Simbolika
Kultūras pasākumu plāns
Mālpils kultūras centrs
Izstāžu zāle
Vēsturiskā mantojuma krājums
Latvijas 100gades pasākumi
Bibliotēka
Nodarbības mācību virtuvē
Fotogalerija
Izstāžu hronoloģija
Mālpils novada vidusskola
Mūžizglītība
Pirmsskolas izglītības iestāde "Māllēpīte"
Mālpils Mūzikas un mākslas skola
Sporta darba organizators
Sports bildēs
Sporta komplekss
Naktsmītnes un relaksācijas vietas
Aktīvā atpūta
Apskates vietas
Dabas objekti
Vēsturiskas vietas
SIA "Mālpils Piensaimnieks"
Ģimenes ārstes Jevgenijas Sprūdes prakse
Ģimenes ārstes Janas Borisovas-Litvinovas prakse
Veterinārā ambulance "SAPO"
Ilmas Bicānes zobārstniecības prakse
Siguldas slimnīca
2012.gada sezona
Video "Mālpils 800"
Foto galerijas
Arhīva foto
Barikāžu atceres pasākums 2013.gadā
Barikāžu atceres pasākums 2011.gadā
Video
2020
2019
2021. gada sezona
2020. gada sezona
2019. gada sezona
2018. gada sezona
2017. gada sezona
2016. gada sezona
2015. gada sezona
2014. gada sezona
2013. gada sezona
2012. gada sezona
2011. gada sezona
2010. gada sezona
2009. gada sezona
2008. gada sezona
2007. gada sezona
2006. gada sezona
2005. gada sezona
Baznīcas
Pilskalni
Muižas
Skulmju dzimtās vietas
Karavīru apbedījumi, kauju piemiņas vietas
Politiski represēto piemiņas vietas
Mālpils tēlniecības simpoziju skulptūras
Pieminekļi, piemiņas vietas
Avoti
Dižkoki
Skatu punkti